İşe Alma ve Yerleştirme

Polat Group olarak, alanlarında deneyimli veya gelecek vaat eden, dinamik, yenilikçi, araştırmayı seven, firmanın kurum kültürüne uyumlu ve değerlerimize sahip çıkacak insanlara kariyer fırsatları sunmayı kendimize felsefe ediniriz.

Bu doğrultuda iş başvurularınız, alanlarında uzman ekibimiz tarafından titizlikle değerlendirilerek uygun adaylarla mülakatlar düzenlenir. Görevin gerektirdiği niteliklere uygun olarak kişilik, yabancı dil ve diğer testler yapılarak fırsat eşitliği sağlanır.

Açık pozisyonlar; kariyer siteleri üzerinden duyurulur. Pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere sahip adaylar İnsan Kaynakları departmanımız tarafından mülakata davet edilerek işe alım süreci başlatılır.

Görüşmeler sonucunda mevcut pozisyonda değerlendirilemeyen adayların başvuruları, başka pozisyonlarda değerlendirilmek üzere veri tabanında saklanır ve takip edilir. Tüm adaylar işe alım süreci sonucu ile ilgili bilgilendirilir.

Tüm başvurular ve veri tabanına alınan özgeçmişlerde yer alan bilgileriniz KVKK gereği mutlak gizlilik içinde korunur.

Sadece Polat Group Holding bünyesindeki şirketlere değil hemen hemen tüm işyerlerine başvururken dürüst olmanız ve kendiniz hakkında doğru bilgiler vermeniz önemlidir. Özgeçmişiniz ve iş başvuru formları; yetkinliklerinizi, becerilerinizi ve deneyiminizi en iyi şekilde yansıtan bilgileri içermelidir.

Firmaya kısa vadede ve orta vadede neler kazandırabileceğiniz, birlikte çalışacağınız mesai arkadaşlarınıza ve bölümünüze olası katkılarınız konusunda açık sözlü ve samimi olmanız da önemlidir. Bu, mezuniyetinizden başlayıp geçmiş iş deneyimleriniz, nitelikleriniz, başarılarınız ve diğer başvuru sahiplerinden sıyrılmanıza yardımcı olabilecek diğer ilgili bilgilere ilişkin ayrıntıları içerir.

Özgeçmişinizde ve iş başvuru formunuzda yeteneklerinizi dürüst bir şekilde belirterek, potansiyel işverenlerinize iş için neden doğru kişi olduğunuzu gösterebilirsiniz.


Staj Programı

Polat Group’ta sosyal sorumluluk olarak öğrencilerimizin mesleki, teknik ve kişisel gelişimlerini tamamlamasına yardımcı olmak için bir stajyer yerleştirme programı uygulanır.

Lise ve/veya üniversite öğrencilerini kapsayan staj programımıza zorunlu veya gönüllü olarak staj yapmak isteyen stajyerler başvurabilmektedir. Başvurular, değerlendirildikten sonra belirlenen öğrenciler ile birebir veya grup mülakatları gerçekleştirilmekte ve olumlu değerlendirilen adaylar ilgili staj programlarına dâhil edilmektedir.