">

Pompalar

Bir akışkanı bir yerden başka bir yere iletmeye yarayan yapılara pompa denir. Pompalar güç kaynağından aldıkları enerjiyi, akışkana aktararak transfer işlemini gerçekleştirmektedirler. Akışkanın viskozitesine homojenliğine bağlı olarak farklı tip pompaların kullanımı gündeme gelmektedir.

Pompalar

Pompa Çeşitleri

Gaz fazındaki akışkanların basınçlarının arttırılmasında kullanılan pompalara kompresör (sıkıştırıcı), üfleç ya da fan denilmektedir. Akışkana yer değiştirme işinin mekanik yolla yaptırıldığı pompalara pozitif yer değiştirmeli ya da volumetrik pompalar ismi verilmektedir. Hızla dönen bir pervanenin yardımıyla akışkana kinetik enerji yükleyen pompalar da kinetik pompa olarak isimlendirilmektedir. Santrifüj, pistonlu, dişli, vidalı, diyaframlı, loblu, propeller (pervane) tipi pompalar birçok endüstri kolunda yaygın olarak kullanılmaktadır.

PGR Drive Technologies geniş tahvil aralığına sahip, güçlü ve sağlam gövdeleriyle pompa tahrik sistemleri alanında tüm ihtiyaçlara cevap vermektedir.

Satış Sonrası Hizmetleri

Tüm bakım ve onarım işlemlerinizde, geniş ve yetkin servis ağımızda yer alan deneyimli ekiplerimiz ile garanti, ürün güncelleme ve bakım/onarım hizmetleri sunuyor ve yatırımınızın ömrünü uzatıyoruz.

  Daha fazla bilgi

PGR Redüktör Seçim Programı

Redüktör ihtiyacınızı netleştirin, sizin için sunulan ideal PGR çözümünü konuşalım...

  BAŞLA